Társoldal:

Alessnadro Del Piero

A JUVE ikonja

Legfőbb Partner:

Elkészült saját lakhelyem, Sokorópátka labdarúgó csapatának szurkolói honlapja! Egy olyan csapatról van szó ahol tényleg nem létezik az a szó hogy lehetetlen, erre nagyon jó példa hogy az utolsó két fordulóban a sírból felállva volt képes nyerni a csapat, ezzel megszerezve a 3. helyet. Én ezúton gratulálok az eredményhez! A csapat egy rendkívül kemény, és összetartó szurkolótáborral is büszkélkedhet, melyet valamilyen szinten eme kis kép is jól tükröz! Bár ennek a jelentését csak Mi érezhetjük igazán, de akkor is Érdemes benézni!!!

Kiemelt Partnereink:

Látogatottság
Indulás: 2007-10-13

Google PageRank

Az oldalon található cikkek különböző olasz, angol, német újságokból, illetve honlapokról vannak fordítva! Így hát nem minden 100% ami itt szerepel, csak teljes körű felvilágosítást szeretnénk nyújtani a Juve körül zajló eseményekről!

Hírek
Hírek : A Juventus 3-0-ra legyőzte a Palermót és visszavette a vezetést!!!

A Juventus 3-0-ra legyőzte a Palermót és visszavette a vezetést!!!

JuveAgnelli  2011.11.20. 23:07

Bár egy mérkőzéssel kevesebbet játszott vetélytársainál, mégis vezeti az olasz labdarúgó-bajnokság legmagasabb osztályának, a Serie A-nak a tabelláját a torinói Juventus.

Torinóban csak Giorgio Chiellinin múlt, hogy a Juventus nem szerzett már a mérkőzés legelején vezetést, a válogatott védő Andrea Pirlo beadására bólinthatott volna rá, ehelyett viszont a labda kapu mellé pattant róla. A következő lehetőség Claudio Marchisióé volt, aki mellélőtt egy elé kiütött labdát, a 9. percben viszont már a Palermo is feljegyezhetett egy nagy helyzetet. Egy jobb oldalról átívelt labdánál nagyon rosszul tolódott a Juve védelme, a labda Josip Ilicic elé került, aki éles szögből, kemény lövéssel tesztelte Buffont.

A 20. percben aztán a Palermo kitehette az ablakba a nagy helyzetét, ugyanis egy szép bal oldali Chiellini-beadás után az üresen felugró Simone Pepe a hálóba fejelt – a támadónak rutinmunka volt ez, vezetést szerzett a Juventus.

A szünetig fel lehetett jegyezni még egy Pirlo-kapufát (Corvasz csak nézett és drukkolt…), egy Lichtsteiner-oldalhálót, no meg a szicíliaiak részéről még két Ilicic-helyzetet, de Buffon egyszer jól jött ki és szerelt, egyszer pedig kiütötte a labdát.

Az első félidő eleje még csak Juve-ziccert hozott, a második eleje már Juve-gólt is: Lichtsteiner készített elő, Matri pedig remekül fejezte be az akciót – 2–0, tuti, hogy a palermóiak nem ezt beszélték meg a szünetben…

Innen már sima volt: a 65. percben újabb gólt szereztek a „zebrák”, méghozzá nagyon szépet: Vucsinics passzolt középre balról, Alessandro Matri átlépte a labdát, Marchisio pedig teljesen üresen jött a hosszún, és higgadtan a hálóba lőtt. Már nem nagyon volt miért harcolni, a Juventus kímélő üzemmódban is betalálhatott volna még, a Palermo pedig megadta magát – a Juve magabiztos és megérdemelt győzelemmel vette át jobb gólkülönbségének köszönhetően a vezetést a Serie A-ban.

Az élcsoport tagjai közül az Udinese a Parmánál vizitált, és Jonathan Biabiany gólja után a második félidő derekán hátrányba került, majd el is vesztette a meccset – Sebastian Giovinco a 76. percben tizenegyesből döntötte el a találkozót. Az Udinese egymásután másodszor kapott ki idegenben (legutóbb a Napolitól, szintén 2–0-ra), a friuliaknak ez a két vereségük van a bajnokságban.

A szezonban eddig kitűnően teljesítő bergamói Germán Denis kétszer is (egyszer büntetőből, egyszer akcióból) betalált Sienában, a hazaiak egy Gaetano d'Agostino-tizenegyessel és a hajrában egy Alessandro Gazzi-góllal válaszoltak. Az Atalantát bosszanthatja a kései pontvesztés, viszont Denis kilenc találattal átvette a vezetést a góllövőlistán.

A hazai pályán a forduló előtt még veretlen Catania a Chievóval csapott össze, a veronaiak Sergio Pellissier tizenegyesgóljával vezetést szereztek, majd nyertek is: a Catania Francesco Lodi révén elpuskázott egy tizenegyest, ezt Paolo Sammarco góllal büntette, Almirón pedig már csak szépíteni tudott – a Chievo nem kis fegyvertényt hajtott végre!

Az újonc Novara a 43. percben emberelőnybe került a Genoa otthonában – Luca Antonelli kapott levonulási parancsot –, de ezt nem tudta kihasználni, és a végén előbb a létszám egyenlítődött ki (Riccardo Meggiorini egy gyors sárga-piros kombinációval küldette magát az öltözőbe), majd Miguel Veloso megszerezte a hazaiak győztes találatát a 86. percben.

A legkorábbi vasárnapi bajnokin a Cesena Marco Parolo hajrában szerzett bombagóljával jutott három ponthoz a Bologna vendégeként. A küzdelmes mérkőzésen a döntetlen inkább megfelelt volna a játék képének, de egy váratlan, távoli átlövéssel a vendégek győztek. A sereghajtó Cesena első győzelmét aratta a szezonban, idegenben négy vesztes mérkőzése után először szerzett pontot, mindjárt hármat. A Bologna hetedik vereségét szenvedte el, ötödik hazai fellépésén a negyediket.